0533 945 21 52 0850 425 2152

Yaşam Alanlarının Yüzü Halılar

Halılar, önemli bir dekor materyali olması, ses ve ısı yalıtımı sağlaması, sert zemin üzerinde kaymayı önlemesi gibi görevlerinin yanı sıra evlerimizde çocuklarımızın üzerinde üşümeden rahatça oynayabileceği, yaşlılarımızın sıcacık gezinebileceği ortamların baş rol oyuncusudur.

Kirli ve lekeli bir halı; uzun çalışma saatlerinden sonra kaliteli zaman geçirmek niyetiyle ulaştığınız evinizde konforunuzu düşüren dekorasyonu bozan büyük bir parça, diplerine yapışan kir ve toz ile de alerji ve astım hastalıklarının zeminini oluşturan bir kaynak haline gelmiştir.

Halı temizliğinde, belli bir aşamadan sonra süpürme yeterli olmayacaktır. Periyodik aralıklarla, halı türlerine göre spesifik metotlarla, anti bakteriyel ve insan sağlığına dost temizlik malzemeleri ile yıkanması hem kullanıcıların sağlığı, hem evinizde geçirmek istediğiniz konforlu zaman, hem de halınızın ömrü açısından bir zorunluluk haline gelecektir.

Halı yıkama aşamaları Divan Halı Yıkama ve Temizlik firmasına ait Halı Hijyen Uzmanları tarafından aşağıdaki gibi sıralanmıştır.

Kullanıcıların bu yıkama ve kurutma basamaklarını kendi imkanları ile yaşam alanlarında uygulamaları mümkün değildir. Uygun koşullarda yıkanmayan ve kurutulmayan halılarda ise bakteri üremesi, uzaklaştırılamayan ağır koku, küf ve mantar gibi istenmeyen sonuçlarla karşılaşılması kaçınılmazdır.

– Halılar, diplerine kadar işlemiş olan tozlardan çekiş gücü yüksek olan vakum ekipmanı ile arındırılmalıdır. Bu tozlardan arındırılmadan yıkanan halıların diplerinde oluşacak çamur sağlığınız açısından olumsuz sonuçlar doğuracak ve yüklü bir bütçe ayırdığınız halılarınızın ömrünün kısalmasına sebep olacaktır.
– Tozlarından ve havlarından arındırılan halılar, uygun, kir tutmayan, hijyen sağlanmış bir yüzeyde, ilk önce tersinden serilerek arkaları bol su ve uygun şampuan ile özel ekipmanlarla yıkandıktan sonra düzleri çevrilerek yine uygun şampuan ve uygun ekipman fırçası ile yıkanmalıdır. Eğer uygun fırça seçimi veya şampuan seçimi yapılmaz ise halılarınız tamiri olanaksız hasarlar alabilir.
– Yıkanan halılarınız kesinlikle ıslak veya nemli kalmamalılar… Islak halde kalan halılar hem koku yapacaklar hem de bakterilerin üremesine uygun hale geleceklerdir. Tamamen kurutulmalı ve hiç nem kalmayıncaya kadar uygun bir ortamda havalandırılmalılar.
– Kurutulan halılar mutlak suretle tekrardan güçlü bir vakum ekipmanı ile süpürülmeli kururken üzerine kesinlikle toz gelmesi engellenmelidir.

Evde uygulanması çok zor olan bu basamaklar nedeniyle, halı yıkama firmalarını seçmeniz önerilmektedir. Halılarınızı; sağlıklı, uygun metotlarla ve uygun ortamlarda temizlik için, “profesyonel” ve “güvenilir” personelimizle teslim alarak temizlik ve bakımının yapılmasında, uygun fiyatlarımızla hayat kolaylaştırıcınız olmaya Divan Halı Yıkama ve Temizlik firması olarak talibiz.

TIKLA HEMEN ARA