0533 945 21 52 0850 425 2152

Halı Temizliğinde Çamaşır Suyu Kullanımı Ne Kadar Doğru?

Halı Temizliğinde Çamaşır Suyu Kullanımı Ne Kadar Doğru?

Çamaşır suyu yıllardan beri ev ve halı temizliğinde en çok kullanılan temizlik malzemeleri arasındadır. Oldukça popüler olan bu temizlik malzemesinin kullanımı bizlere iç rahatlığı verdiği kadar masum mu?
Çocuklarımızı, yaşlılarımızı, astımlı hastalarımızı, ailemizi ve konuklarımızı bu kimyasal ile muhattap etmek ne kadar doğru?
Sevimsiz mikroplardan kurtulmak için kullandığımız çamaşır suyu, zararlı kimyasallar içermektedir. Boğucu bir gaz olan kloroform ve karbon tetraklorür çıkışına neden olabilir. Bu kimyasalları solumamıza aracılık ederek bizleri kanserojen etki ile yüz yüze bırakır.Kullanılan ortamdaki oksijeni solumamıza engel olarak solunum ve akciğer sorunlarına neden olabilir. Ne kadar durulansa da tam olarak kalıntı miktarlarından arındırılması mümkün olmayan ve zamanla buharlaşarak yaşam havamıza karışan çamaşır suyunun gerçek yüzü artık dünyada sıklıkla tartışılmakta ve bilinmektedir. Özellikle “parfümlü, deterjanlı, ekstra güçlü” ibaresi geçen ürünlerde zehirli gaz çıkışının diğerlerine nispeten daha fazla olduğu kanıtlanmış durumda.Deri ve göz üzerinde nasıl tahriş edici bir etkisi olduğu ise hepimizin bildiği bir gerçek. Hele hele küçük çocuklu evlerde bulundurulan çamaşır suyu, nice kazalara ve hastanelerin acil servislerinde biten dramatik olaylara neden olmuştur… Çamaşır suyu kullanımının ve çıkışına neden olduğu zararlı gazların etkisi sadece insan sağlığını değil çevreyi de etkiliyor. Ozon tabakasının incelmesine neden oluyor.
Birinci Halı Yılama ve Temizlik firması olarak yıllardır uzman kadromuzla hizmetinizdeyiz. Kullandığımız kullanıcı dostu deterjan ve leke çıkarıcıların temizlik ve dezenfeksiyon performansı, insan sağlığına uygunluğu ve kalitesi ispatlanmıştır. Halılarınızın temizliğinde kesinlikle çamaşır suyu kullanılmamaktadır. Çocuklarınızın, ailenizin, sevdiklerinizin ve sizin sağlığı ve güvenliği önceliğimizdir.Ellerinize, sağlığınıza, sevdiklerinize, halılarınıza iyi bakın.
Halılarınızın temizliğinde güvenilir iş ortağınız Divan Halı Yıkama ve Temizlik olarak hizmetinizde, bir telefon kadar yakınınızdayız
TIKLA HEMEN ARA